Regulator temperatury ST-59
Regulatory temperatury i wilgotności

Regulator temperatury ST-59

Model ST-59 jest programowanym sterownikiem przebiegów zmian temperatury. Użytkownik może zaprogramować cykl zmian temperatury składający się z 40 odcinków. Każdy odcinek posiada osobno programowany czas trwania oraz temperaturę końcową.
Stabilizacja temperatury odbywa się w oparciu o jeden z regulatorów typu ST-51 i ST-53. Dodatkowo sterownik zabezpieczony jest przed powstawaniem błędów związanych z zanikami zasilania. W przypadku nieznacznego odchylenia od temperatury zadanej, proces nagrzewania odbywa się bez zmian. W przeciwnym wypadku, gdy wystąpił znaczny błąd sterowania, regulator powraca do najbliższego punktu początkowego odcinka kontynuując proces nagrzewania. W żadnym z wypadków nie jest przekraczany zaprogramowany gradient zmian temperatury obiektu. W wypadku nie nadążania obiektu za zmianami temperatury, sterownik odpowiednio wydłuża czas nagrzewania lub stygnięcia. Programowaniu podlegają te same parametry co w regulatorach ST-51 i ST-53 oraz parametry krzywych nagrzewania.
Programowanie regulatora jest wykonywane za pomocą czterech przycisków. Wszystkie nastawy zachowywane są po zaniku napięcia zasilającego. Dodatkowo regulator zabezpieczony jest przed wprowadzeniem nastaw mogących spowodować jego nieprawidłowe działanie. Regulator sygnalizuje przerwę oraz zwarcie w obwodzie wejściowym oraz odłącza wtedy wyjście. Wyświetlacz składa się z czterech cyfr oraz czterech lampek sygnalizacyjnych.
ST-59 dostępny jest w wersjach przystosowanych do współpracy z termoparami, czujnikami oporowymi oraz urządzeniami o sygnale napięciowym lub prądowym. Wersja dla termopary posiada kompensację zimnych końców.
Dodatkowe wyposażenie różnych wersji regulatora:

  • programowalne wejście liniowe (zakres wyświetlania, położenie przecinka dziesiętnego) pozwalające na wyświetlanie wskazań w dowolnych jednostkach fizycznych
  • wyposażenie w programowalny zegar, pozwalający określać czas włączenia lub/i wyłączenia regulatora
  • dodatkowe funkcje (np. alarm, kilka krzywych programowych, programowanie gradientu itp.)

 Cena netto: 390,- zł

Regulator temperatury ST-59 - Dane techniczne:

zakres wejściowy:

zakres wyświetlany:

wyświetlacz:

dokładność:

rozdzielczość:

zasilanie:

pobór mocy:

temperatura pracy:

wymiary:

otwór do mocowania:

waga:

odległość między urządzeniami:

w zależności od sygnału

dowolny podzakres zakresu (-999÷9999)

4 cyfry 13 mm

+/-0,3% +/-1 cyfra

0,1 %

220 V AC + 10% -15%, na życzenie 24 V DC, AC

4 VA

5÷40°C

48 x 96 x 87 mm

45 x 90 mm

400 g

15 mm

 

Zamów / Zapytaj
Gdzie można nas znaleźć

Sprawdź gdzie się znajdujemy

Kontakt

MR-elektronika
ul. Wólczyńska 57
01-908 Warszawa

Adres pocztowy
01-900 Warszawa 118 skr. 38

Tel: (22) 834-94-77
Tel: (22) 817-83-09
Tel: 602 767 545

E-mail: marek@mr-elektronika.pl

Zamówienia: biuro@mr-elektronika.pl

Formularz kontaktowy
  Help